Heropening Doedac Wekerom: specialisatie in dagbesteding!

Gepubliceerd: 06 juni 2011

Wekerom, door Agnes Bezembinder

Op dinsdag 7 juni opent dagactiviteitencentrum Doedac van ’s Heeren Loo in Wekerom opnieuw de deuren. Een feestelijk moment voor medewerkers, cliënten, verwanten en overige geïnteresseerden en een aftrap van een nieuw kenniscentrum binnen gespecialiseerde dagbesteding.

Doedac, onderdeel van de ’s Heeren Loo Zorggroep is gevestigd op een terrein (voorheen bekend als de Hartenberg) in Wekerom en richt zich op mensen met een verstandelijke beperking. Doedac is een dagactiviteitencentrum waarin dagelijks aan in totaal 14 groepen dagbesteding wordt geboden, onderverdeeld in 3 aandachtsgebieden: voor senioren, voor mensen met een Ernstige Meervoudige Beperking en voor cliënten die gebruik willen maken van de afdeling Structuur & Dientverlening, bijvoorbeeld voor mensen met autisme.

Wensen en mogelijkheden
Het dagactiviteitencentrum bestaat al langer, maar sluit door de verbouwing nu nog beter aan op de behoefte van de cliënten. Daarnaast wil Doedac zich specialiseren in de dagbesteding voor de genoemde doelgroepen, om zo zoveel mogelijk kennis op te doen en ook kennis uit te wisselen met beroepsgenoten en overige geïnteresseerden.
Het aanbod voor de dagactiviteiten bij Doedac is heel divers en afgestemd op de wensen en mogelijkheden van de cliënten. Hierbij kun je denken aan: muziek maken, koken en bakken, beweging, massage, wandelen en fietsen, maar ook aan schalen, kaarten en andere creatieve producten maken voor de verkoop. Daarnaast zal er binnen Doedac een kopie-afdeling worden opgericht om kopieerwerkzaamheden te kunnen verrichten.
Een inmiddels internationaal bekend onderdeel van Doedac is de snoezelruimte, een belevingsruimte speciaal gericht op mensen met een ernstig meervoudige beperking. Van over de hele wereld komen geïnteresseerden deze snoezelruimte bezoeken om zo ervaringen op te doen voor eigen land en organisatie. Binnen de afdeling voor de senioren wordt rekening gehouden met het arbeidstempo en ligt de aandacht vooral op wat de mogelijkheden zijn.

Bekend gezicht
Bij de afdeling Dienstverlening en Structuur kunnen mensen met een verstandelijke beperking, deels zelfstandig en deels onder begeleiding allerlei activiteiten uitvoeren, bijvoorbeeld koffie- en thee rondbrengen of de post verzorgen bij kantoren op de locatie in Wekerom. Voor mensen met een verstandelijke beperking die graag structuur in hun dag willen, bijvoorbeeld voor mensen met autisme, bieden de activiteiten een voorspelbaar dagprogramma, zoals was vouwen, papier en lege flessen verzamelen of papier versnipperen.
Binnen Doedac werken de medewerkers in kleine teams samen. Voor de cliënten betekent dit dat er dagelijks bekende gezichten aanwezig zijn. Daarnaast zijn er diverse vrijwilligers, die onder andere zorgen voor ondersteuning bij het wandelen en bewegingsactiviteiten.

Feest
Op dinsdag 7 juni vieren de medewerkers, cliënten en verwanten feest. Dan wordt Doedac officieel heropend en is er naast een feestprogramma, volop gelegenheid om de verbouwde locatie te bezichtigen. Ook jij bent van harte welkom om onze locatie en mogelijkheden te bekijken. Je kunt langskomen tussen 13.30 en 17.00 uur. Dagactiviteitencentrum Doedac bevindt zich aan de Apeldoornseweg 60 in Wekerom, als je het terrein op rijdt, ga je de eerste straat rechts.

Vertel een vriend(in) over deze pagina

Velden met een (*) zijn verplichte velden

  •  
  •  
  •  
  •  
     
  •  

Vertel een vriend(in) over deze pagina

  • E-mail is verzonden