Nieuwe diensten in de Wijkwinkel
’s Heeren Loo sluit aan
Gepubliceerd: 20 juni 2011
Deventer, door Leona van Acken
De Wijkwinkel heeft zijn dienstverlening verder uitgebreid. ’s Heeren Loo biedt nu ook vanuit de Wijkwinkels informatie en adviezen aan inwoners van Deventer aan, tevens in de Turkse taal. Op vrijdag 17 juni ondertekenden Roland Stavorinus (’s Heeren Loo) en Jos Debeij (Bibliotheek/Wijkwinkel) de samenwerkingsovereenkomst met de Wijkwinkel.
Al enige tijd kunnen inwoners in hun eigen wijk, buurt of dorp in de Wijkwinkel terecht met al hun vragen op het terrein van wonen, zorg en welzijn. Op dit moment zijn er al acht Wijkwinkels in de gemeente Deventer. Deskundige medewerkers beantwoorden de vragen of verwijzen door naar bijvoorbeeld de spreekuren van aangesloten maatschappelijke organisaties. De Wijkwinkel is vaak gevestigd in combinatie met de Bibliotheek. Buurtbewoners lopen er gemakkelijk binnen voor informatie of advies.
’s Heeren Loo
’s Heeren Loo biedt ondersteuning aan mensen met een verstandelijke beperking met diverse culturele achtergronden. In twee Wijkwinkels gaat ’s Heeren Loo spreekuren houden voor alle mensen in de gemeente Deventer en omstreken die meer willen weten over wat ’s Heeren Loo voor hen kan betekenen. Op maandag van 13.00 tot 16.00 uur in Wijkwinkel Keizerslanden en op donderdag van 13.00 tot 14.00 uur in Wijkwinkel Rivierenwijk. Er zal een Turkssprekende medewerker aanwezig zijn. Naast de wekelijkse spreekuren gaat ’s Heeren Loo ook meedoen aan actitviteiten vanuit de Wijkwinkel of waar de Wijkwinkel bij betrokken is.