Amersfoort - 15 november 2007
U zoekt dit jaar een origineel kerstcadeau?
Wat dacht u van een heuse ‘Ariane’?
De website www.prokkelplaats.nl verkoopt meer dan 100 schilderijen, gemaakt door kunstenaars met een verstandelijke beperking. Van 15 november tot en met 15 december kunnen geïnteresseerden online een ‘bod’ uitbrengen op hun favoriete kunstwerk. Voor elk schilderij geldt een minimum startbedrag van slechts € 25,-. Het principe van ‘opbod’ bepaalt uiteindelijk naar wie een schilderij toegaat.
De schilderijen zijn bijzonder, niet alleen omdat ze gemaakt zijn door verstandelijk gehandicapten, maar ook omdat alle kunstenaars geïnspireerd werden door de geboorte van Prinses Ariane. Zij deden mee aan een schilderijenwedstrijd, die rond deze gebeurtenis was uitgeschreven. De actie werd bedacht in het kader van de Verstandelijk gehandicapten 2daagse in 2007. De verstandelijk gehandicapten 2daagse is een initiatief van NebasNsg, Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland, MEE Nederland, Stichting SPZ, LFB, ’s Heeren Loo Zorggroep, PhiledelpiaSupport en het Fonds verstandelijk gehandicapten. Met dit initiatief willen zij de integratie en participatie van mensen met een verstandelijke beperking verbeteren. Daarvoor werd de fantasienaam Prokkel bedacht. Prokkel staat voor een ontmoeting tussen mensen met en zonder verstandelijke beperking.
De ruim 110 ingezonden schilderijen gaan nu nagenoeg allemaal in de verkoop. De komende vier weken kan iedereen de website www.prokkelplaats.nl bezoeken en zijn of haar favoriete schilderij uitkiezen. De opbrengst van de schilderijenactie gaat deels naar het organiseren van de verstandelijk gehandicapten 2daagse in 2008 en deels naar de kunstenaars of de ateliers waar ze werkzaam zijn.
De volgende Verstandelijk gehandicapten 2daagse is op 6 en 7 juni 2008. Deze twee dagen vinden overal in het land ontmoetingen plaats tussen mensen met en zonder verstandelijke beperking. In de sport, op straat, in het museum, op school: kortom overal waar mensen samen komen en samen iets doen. De realisatie van deze ontmoetingen is in handen van lokale prokkelnetwerken, veelal gevormd rondom zelfstandig ondernemers. Wilt u meer informatie of wilt u meewerken aan de 2daagse in 2008? Ga naar www.prokkel.nl voor meer informatie.