Levend kerstspel bij 's Heeren Loo

Gepubliceerd: 16 december 2008

Bedum - 16 december 2008

Kamelen in Bedum

Vrijdagavond 19 december organiseert ‘s Heeren Loo een belevingswandeling rondom het Ontmoetingscentrum op de Fazant 15 in Bedum. Iedereen is van harte welkom. De bijzondere kerstavond begint om 18.30 uur. De toegang is gratis.

Voor het eerst organiseert ‘s Heeren Loo een kerst-belevingswandeling. Tijdens deze wandeling draait het om horen, kijken, voelen, ruiken en proeven. Kortom, het met al je zintuigen beleven van de aankomende kerstdagen.

Sfeervol
De wandelaars komen onderweg mensen en dieren uit het Verre Oosten tegen. Kamelen en Wijzen, engelen, herders met hun schapen. Onderweg krijgen de reizigers iets warms te drinken aangeboden. Her en der staan koren die kerstliederen zingen. Mensen kunnen ruiken en voelen, bijvoorbeeld de geur van wierook of dennen en het voelen van zachte schapenwol en koude en warmte. Natuurlijk ontbreekt een levende kerststal niet: Maria en Jozef met het Kind en een ezel.
Uiteindelijk kom je aan in de warme en gezellige herberg, het Ontmoetingscentrum. Daar staat voor iedereen chocolademelk en kerstbrood klaar. Het Brokekoor uit Westerbroek zingt daar prachtige Christmas Carols.
De route wordt sfeervol verlicht met kaarsen en vuurkorven. Cliënten van ’s Heeren Loo zijn uiteraard bij dit spektakel betrokken.

Samen onderweg
Gekozen is voor het thema Onderweg. “We zijn onderweg in ons leven. Iedereen is altijd onderweg ergens naar toe. In deze wandeling gaan we op weg naar Kerst. Als we koud en moe zijn, komen we aan in de warme, gezellige herberg. Daar ontmoeten we elkaar en eten we samen van het kerstbrood,” aldus Annet Hogenesch, één van de organisatoren. Zij werkt bij het Provinciaal Steunpunt voor Levensvragen en organiseert deze avond samen met Jannes Klaassen van ’s Heeren Loo. Annet Hogenesch verzorgt regelmatig sfeervieringen bij ’s Heeren Loo voor mensen die ernstig verstandelijk beperkt zijn. In deze sfeervieringen gaat het niet om woorden maar om het beleven, het prikkelen van de zintuigen.
Jannes Klaassen vertelt: “Eerdere jaren organiseerden we twee kerstvieringen: één voor hoger niveau cliënten en één voor ernstig verstandelijk beperkte cliënten. We hebben nu de handen in één geslagen en een belevingswandeling voor iedereen georganiseerd. Het wordt heel bijzonder. Iedereen is ook van harte welkom om te komen. We juichen het juist toe als ook mensen van buiten ’s Heeren Loo komen!”

Vertel een vriend(in) over deze pagina

Velden met een (*) zijn verplichte velden

  •  
  •  
  •  
  •  
     
  •  

Vertel een vriend(in) over deze pagina

  • E-mail is verzonden