Zuster Célestine bij open huis ’s Heeren Loo - Druten

Gepubliceerd: 07 oktober 2010

In Druten staat sinds april dit jaar een nieuw appartementencomplex aan de Celestinelaan. De bewoners, cliënten bij ’s Heeren Loo wonen er sinds juni en organiseren op vrijdag 8 oktober een open huis voor genodigden. Zij hebben hiervoor Soeur Celestine, de zuster die vernoemd is naar zuster Célestine de la Croix (naar wie de straat is vernoemd), uitgenodigd om het complex officieel te openen.

De appartementen aan de Celestinelaan zijn bestemd voor mensen met een verstandelijke beperking die een behoorlijke mate van zelfstandigheid aan kunnen, maar voor wie de stap naar volledig zelfstandig wonen (nog) te groot is. Het complex, dat in april dit jaar is opgeleverd en vanaf juni bewoond, biedt de mogelijkheid tot appartementbewoning met ondersteuning in de directe omgeving. Die ondersteuning kan bestaan uit lichamelijke verzorging en/of begeleiding en sturing in daginvulling, ontwikkelen of behouden van vaardigheden en simpelweg begeleiden in zelfstandig wonen.

Officiële opening
Een vertegenwoordiging van de bewoners heeft samen met twee medewerkers van ’s Heeren Loo een open huis voor genodigden voorbereid. Het leek de organisatie leuk om Zuster Célestine, de naamgeefster van de Celestinelaan, te vragen om het complex officieel te openen. Zuster Célestine heeft hier met veel enthousiasme op gereageerd en komt op vrijdag 8 oktober samen met drie medezusters, die ook een historische verbinding hebben met Druten en de zorg voor mensen met een verstandelijke beperking. 

Zuster Célestine
Zuster Célestine is vernoemd naar de Franse Soeur Célestine de la Croix. Laatstgenoemde kwam op 2 augustus 1903 in Druten aan als overste van de Dochters der Wijsheid, Filles de la Sagesse, en heeft er in 1907 Huize Boldershof gesticht, nu onderdeel van ’s Heeren Loo.

Na haar dood in 1940 erfde een toen nog zeer jonge zuster Célestine Verbeten haar naam: “Op 2 februari 1942 werd ik geprofest en tot mijn genoegen kreeg ik meteen daarna mijn benoeming voor Druten. Moeder Bernadette heeft toen de naam Célestine de la Croix als kloosternaam voor mij voorgedragen, de naam van de stichteres van Boldershof die in het begin van de Tweede Wereldoorlog gestorven is. Moeder Bernadette zei: ‘Nu moet jij proberen die naam waar te maken!’ Ik vind het nog altijd een eer om die naam te mogen dragen en ik ben altijd heel graag in Druten geweest.”

Zuster Célestine Verbeten heeft vanaf dat moment in Druten gewoond en gewerkt en werd in 1965 overste van de Boldershofzusters. In 1986 verlieten de Dochters der Wijsheid Boldershof, en daarmee Druten, voorgoed. Tijdens hun afscheid ontving zuster Célestine uit handen van de burgemeester de penning als ereburgeres van Druten.

Vertel een vriend(in) over deze pagina

Velden met een (*) zijn verplichte velden

  •  
  •  
  •  
  •  
     
  •  

Vertel een vriend(in) over deze pagina

  • E-mail is verzonden